by: kolibri

0

SBS-EGER–CEGLÉDI KKSE 30–26 (14–11)

Nagy kontrákkal válaszoltunk, de nyert az Eger.

Vasárnap az Eger otthonába látogattunk, hogy elhozzuk a 2 pontot. Az Egernek mi voltunk februárban az 5. ellenfele, míg a Cegléd másodszor tudott pályára állni a hónapban.

Jól kezdett a Cegléd, 3 góllal elindultak. Az egriek első góljára a 6. percig kellett várni, de gyorsan felhozták magukat. A 10. percig fej-fej mellett haladt mérkőzés, ami után a hazaiak erőre kaptak és elmentek a gólok. A 19. percben már 5 góllal vezetett az Eger. A Cegléd próbált felzárkózni, de csak 14-11-re tudtak a félidő végére.

A második félidő kezdetén párhuzamosan mentek a gólok, 45. percig maradt ez a gólkülönbség. Ezután az Eger ismét ellépett tőlünk az 50. percre 7 gól volt a különbség. Itt szárnyra kelt a Cegléd és behozta a lemaradás nagy részét 28-26-ra felugrottak. A végjáték az Egernek kedvezett jobban 2 góllal is. A végeredmény 30-26

EGER: BALOGH T. – LEZÁK 8 (5), SZUHAREV 4, TÓTH R. 3, MACHÁC 4, SCHMID 4, Holdosi 2. Csere: KISS G., Kovács M., Bernatonis 3, Rédei 1, Száva 1. Edző: Tóth Edmond

CEGLÉD: Tamási – Pásztor Á. 3, Kállai 2, Teleki 1, Juhász K. 3, NÉMETH B. 5, Szepesi I. 3 (2). Csere: Kránitz (kapus), Vranac, SPEKHARDT 4, Mazák 1, Gyene 2, Zakics 1, Kiss R. 1. Edző: Nagy Károly

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG
Tóth Edmond: – Két napunk volt arra, hogy felkészüljünk és regenerálódjunk. Ez sem könnyű. Amikor belemelegedtünk a meccsbe, olyan teljesítményt nyújtottunk, ami hozta magával a sikert. Kihasználtuk az erényeinket.

Nagy Károly: – Hosszú ideje nem játszottunk, nem tudtam, ez miként csapódik le a mérkőzésen. Úgy terveztük, hogy sokat forgatjuk a csapatot, de ez csak részben valósult meg. Hektikus meccs volt, a kiélezett szituációkban hiányzott az a plusz, ami kell az előnyszerzéshez.