Cegléd – BFKA-Veszprém meccsbeszámoló

0

Az NB I/B hatodik fordulójában a listavezető, veretlen BFKA-Veszprém U21-es csapatát fogadtuk.
Utólag elmondható, nem a legjobb előjelekkel vártuk a derbit, hiszen a találkozó előtti napon
elveszítettük a meccsre a térdsérüléssel bajlódó Bartha Bencét és kérdésessé vált Juhász Károly
játéka is, nem mellesleg Pásztor Ákos is betegséggel küzdött. Ekkor még nem is sejtettük, hogy a
meccsen 10 perc után Kállai Martint is elveszítjük. Ilyen viharfelhők után nézzük, hogy alakult a derbi.

I. félidő összefoglaló:
Rémálom szerűen kezdődött a találkozó, Kállai Martin lesérült, ami tovább tetézte a bajokat, a
támadójátékunk ad hoc jellegű volt, a felforgatott csapattal. Ezt a kezdeti sokkot, a rendkívül motivált
vendégek kíméletlenül kihasználták és 6-0-s rohammal kezdtek, jött is a Nagy Károly vezetőedzőnk
időkérése. Valamelyest támadásban javult a játékunk, de a gólokat továbbra is számolatlanul kaptuk,
15 perc után alakult ki az addigi legnagyobb különbség a vendégek javára. (5-12) A félidő második
felében kezdtünk észhez térni a „leütésből”, Juhász, Pásztor, Határ és Teleki talált be sorrendben,
hátul a csereként pályára lépő Tamási Zsolt hozott bravúrokat a kapuban, így zárkózni tudtunk! (10-
13) Az első 30 perc, utolsó részében állandósult a 3-4-gólos különbség a Veszprémnek, végül 13-17-es
hátránnyal mehettünk a nagyszünetre.

II. félidő összefoglaló:
Hihetetlen motiváltan jöttünk ki a második félidőre, amit a közönség is megérzett, hiszen sokszor
egy emberként buzdította a csapatot. Sorra szereztük a gólokat, jól játszottuk meg beállóinkat, majd a
38-ik percben egy labdaszerzés után Ág Bálint szerzett gyorsleindításból találatot, amivel már csak 1
gólra voltunk ellenfelünktől! (17-18) Kialakult ez a pár gólos különbség, abszolút látótávolságon belül
voltunk, de újabb csapások érték a csapatot. Teleki Leventét, a 40-ik percben piros lappal a lelátóra
küldték, így egy beállósunk maradt, az egyébként is egyedül balátlövőt játszó Határ Péter pedig
meghúzódott, így kérdésessé vált a játéka. Az utolsó 15 percnek így is „csak” 22-24-es hátránnyal
mentünk neki. Itt ismét nüánszokon múlott a meccs. Az 53-ik percben újra felcsillant a remény az
egyenlítésre, hiszen az óriásit küzdő Juhász Karcsi gólja után ismét csak egy volt a különbség. (28-29)
Az utolsó percekben azonban elhagyott minket Fortuna is, hiszen többször már passzív helyzetben
kaptunk az utolsó pillanatban gólt, mi pedig ziccereket hibáztunk. Fél perccel a vége előtt Pásztor
Ákos lőtt újabb nagy gólt, (32-33) volt egy kis remény, azonban a ziccerüket amit hagytunk, hogy
jöhessünk, belőtte a Veszprém, így lényegében elszállt az utolsó esélyünk. (32-34)

Ezzel sajnos oda lett a hazai veretlenségünk, de utólag nézve ilyen kerettel is ki kell jelenteni nagyot
küzdött a csapat. Rossz most a tabellára nézni, hiszen nem túl fényesen állunk, azonban véletlenül se
lehet messze menő következtetéseket levonni a jelenlegi helyzetből. A lehető legjobbkor jön a két

hetes szünet. Lesz idő a sérülteknek rehabilitálni, össze szedni magunkat fejben és végre újra a
győzelem ösvényére lépni. Több van sokkal a csapatban, ki kell hoznotok magatokból fiúk!