+36 53 369 481
Bajnokság

Könnyűnek találtattunk a Tatabánya ellen

0

Az NB I-es bajnokság 22-ik fordulójában a Tatabánya csapatát fogadtuk ideiglenes hazai pályánkon Abonyban. A mérkőzés egyértelmű esélyese a tabella harmadik helyén álló vendég alakulat volt, pláne annak ismeretében, hogy a Cegléd keretében több meghatározó játékos hiányzott. Teleki Levente betegség, Iman Dzsamali pedig továbbra is húzódás miatt nem állt rendelkezésére Nagy Károly vezetőedzőnek.

I. félidő összefoglaló:

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Juhász Károly már fél perc után megszerezte a vezetést a Ceglédnek. Az öröm nem tartott sokáig, sőt már az első 5 percben Mateo Maras vezetésével megmutatta a vendég csapat miért is áll a tabella harmadik helyén. (1-5) Spekhadt Gergőt oltotta el a vérzést két gyors találatával, de az első 10 percben így is már 5 gólos hátrány alakult ki. (3-8) A következő 10 percünk volt az egész derbin a legjobb, 3-9-es hátrány után megjöttek az első Kránitz bravúrok és a ceglédi gólok is! Kende, Pásztor, Bartha és Spekhardt 3 percen belül 4 gól szerzett és a 18-ig percben már gyakorlatilag visszajöttünk a meccsbe. (7-9) Az örömünk nem tartott sokáig, a fantasztikusan védő magyar válogatott Székely újra lehúzta a redőnyt. Ziccereket fogott meg, labdákad adtunk el, így sajnos nagyon rosszul sikerült az első félidő lezárása. (11-18)

II. félidő összefoglaló:

Ismét mi kezdtük góllal a félidőt, Markovics cselezte be jól magát ziccerbe. Azonban a válasz ismét fájdalmas volt 4-0-ás rohamot hozott Tombor Csaba együttese és kialakította az addigi legnagyobb vezetését. (12–22) A 10 gólos különbség sajnos az egész második félidőben állandósulni látszott, ceglédi részről Spekhardt játéka kiemelkedő volt 6 góljával csapatunk legeredményesebb játékosa lett, de sok más örömünk nem adódott. A legvégén nyílt ki legjobban az olló, és talán lett egy kicsit túlzó a végeredmény, de a Tatabánya győzelme sajnos egy másodpercig nem forgott kockán. (20-32)

HÉP-Cegléd – MOL Tatabánya KC 20-32 (11-18)
Abony, 250 néző
V.: Bíró, Kiss

HÉP-Cegléd: Kránitz 1, PÁSZTOR 4 (3), Tóth, SPEKHARDT 6,  Juhász 2, Kállai, Kende 2 Csere: Aleksza (kapus) Markovics 2, Bartha 2, Mazák, Szűcs 1, Szepesi 1, Panghy Edző: Nagy Károly.

MOL Tatabánya KC: SZÉKELY, Pedro 2, MARAS 7 (3), Vilovski 4, GYŐRI M. 6, Obradovic, Edwards 3, Csere: Nagy (kapus) Pergel 5, Ubornyák 3, Krancz 1, Bodor, Bodnár 1 (1) Edző: Tombor Csaba

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/4, ill. 4/4.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1-4. 9. p.: 3-8 17. p.: 7-10 21.p.: 8-12 25.p.: 10-14    37.p.: 12-21  41.p.: 13-22  48.p.: 15-26 53.p.: 19-28  57.p.: 20-29

Mestermérleg:

Nagy Károly: Voltak szép pillanatok és jól kijátszott helyzetek, de nagyon sokat hibáztunk. Ez rányomta a játékunkra a bélyegét. Nem tudtunk jól kijönni a ziccerekkel, ezzel magunkat építettük le. Volt egy szakasz amikor teknikai hibákat vétettünk és könnyű gólokat adtunk. Megtalálták azokat a játékosainkat, akik sebezhetőek a védekezésben. Megérdemelten nyert a Tatabánya.

Tombor Csaba: Nem számítottam arra, hogy ilyen laza mérkőzésünk lesz, mert a Cegléd eddig kiváló játékokat játszott. Mindkét csapatban sok sérült volt, sok hiányzó volt, ez rányomta a bélyegét a mai mérkőzésre. Nekünk fontos volt a mai mérkőzés, megyünk a céljaink felé.