Bajnokság

Magabiztos győzelem az első hazai meccsen!

0

A 2023/2024-es NB I/B-és szezonnak úgy ment neki a csapatunk, hogy nem tűzött ki elérhetetlen
célokat, mint például a bajnoki cím biztos begyűjtése. Ennek ellenére rátekintve a játékoskeretünkre,
illetve az edzőmérkőzéseken mutatott formára, sokan már „ceglédi bajnokot” kiáltottak. Kijózanító
volt sajnos az első fordulóban kapott pofon, főleg a mutatott játék miatt, viszont már most kiderült az
NB I/B-ben sokkal kiegyenlítettebb bajnokság várható, mint az NB I-ben volt. Aktuális ellenfelünk
győzelemmel kezdte az idényt a Kecskemét ellen. Ez egy szép skalp volt részükről, hiszen azóta a
Kecskemét már kétvállra fektette a Szigetszentmiklós csapatát! A ceglédi kéziseken most tényleg lett
így egy kis nyomás, hiszen hosszú évek után az – a derbi előtti utolsó pillanatokban – jött a hír, hazai
pályán, a megújult csarnokunkban fogadhatjuk a DEAC-t! Nézzük, hogyan birkózott meg Nagy Károly
csapata az elvárásokkal.

I. félidő összefoglaló:
Több mint 600 néző és remek hangulat várta a feleket a Gál József Sportcsarnokban. Érezhető volt,
hogy még a ceglédi közönség is ismerkedik az új szentéllyel, próbálja belakni, megismerni azt. A
találkozó jól kezdődött számunkra: Bartha és Juhász 2 percen belül egy-egy bomba átlövés góllal
kezdett. Kállai se akart lemaradni mellettük, jellemző volt a találkozó elején a lassabb megfontolt
játék mind két oldalról. (3-1) Éledezett ellenfelünk, sajnos a mi hibáinkból futottak le bennünket is
hamar egyenlítettek. (4-4) A második 10 percnek kettős emberhátrányba mentünk neki, fél percen
belül Brthát és Spekhardtot is kiküldték. Ez lehetett volna a DEAC részéről fordulópont, de szerencsére
nem így történt! Sőt! Jöttek az első Tamási bravúrok, hetest is fogott kapusunk, miközben mi végre
elkezdtünk könnyedén játszani! 6-5-ös vezetés után 5 perc alatt futottunk egy 4-1-es mini rohamot
Ág Bálint balszélsőnk főszereplésével és 10-6-ra kicsit megléptünk a 15-ik percben. A következő
percekben állandósulni látszott, a 3-4 gólos előnyünk, az első félidő utolsó 10 percének 12-8-as
vezetéssel mentünk neki. Nem akárhogy zártuk a félidőt, gyakorlatilag ízekre szedtük a DEAC
csapatát, minden klappolt támadásban és védekezésben is: így egy 7-1-es rohanással és 19-9-es
vezetéssel mehettünk a félidőben pihenni. (Sajnos a remek eredményt beárnyékolja kicsit Dobi Bence
irányítónk sérülése, akiről a napokban lesz pontos információ, ezúton is jobbulást kívánunk neki!)

II. félidő összefoglaló:
A nagy előny tudatában a második 30 perc már sokkal inkább a fiatal játékosok játszatásával és az új
játékelemek (két beállós játék stb.) gyakorlásáról szóltak, nem lebecsülve a végig nagyot küzdő
ellenfelünket. Panghy Barnabás, Dobi kiesése után megkapta az irányítói pálcát és ügyesen is élt vele,
kiosztva pár látványos gólpasszt a beállósoknak. (22-12) A 40-ik percig még sokáig nagyrészt az
alapcsapat állt fel, Alekszával a kapuban, tartottuk a 10 gól körüli különbséget. Az egész meccsen
kiemelkedő 8 gólig jutó Juhász góljával a 42-ik percben már 11 góllal vezettünk! (26-15) A találkozó
utolsó 15 percére, érezhetően visszább esett a lendületünk. Kicsit megilletődött szinte ifi csapattal
álltunk fel. Ez viszont a jövő, persze most még a nagyközönség előtt csúsztak be hibák, de a 10 gól
körüli különbséget sokáig ők is tartották. Végül „csak” 8 góllal 31-23-ra nyertünk, de ki lehet
mondani: egy pillanatig nem volt kétség ki volt a meccsen a jobb!

A csapat végre megmutatta, hogy sokkal több van benne, mint amit a Szeged ellen mutatott. A új
csarnok pedig szenzációs! Ide reméljük tényleg nem sűrűn jönnek pontot szerezni a csapatok! Végre
van otthonunk, szeretnék a fiúk ezt mindig látványos, eredményes játékkal meghálálni!