Bajnokság

Tatabánya elleni derbi következik

by: ckkse

0

A K&H Liga férfi NB I-es bajnokság 22-ik fordulójában a Tatabánya csapatát fogadjuk. A péntek 18:00-kor kezdődő csatán egy nemzetközi szinten is jó csapatnak számító, jelenleg a tabella harmadik helyén álló együttest fogadunk. A Tatabánya ősszel gyakorlatilag minden kötelező meccsét hozta, tavasszal viszont volt pár meglepetés pontvesztése. Ezek közül kiemelkedik a Komlón elszenvedett vereségük. Legutóbb viszont hazai pályán majd’ 10 góllal verték a Gyöngyöst. (34-25)

Keretükben klasszis külföldiek és magyar válogatottak vannak. Közülük Ancsin Gábor játéka kérdéses. A mi házunk táján most hosszú idő után egy teljesen felszabadult játék jöhet, hiszen ez az a meccs ahol papíron kevés az esélyünk. Persze Nagy Károly alakulata soha nem megy csatába feltartott kézzel, így volt ez ősszel Tatabányán is ahol tisztes helytállásal, 31-26-ra kaptunk ki. A keretet illetően, egyedül Dzsamali játéka kérdése, de jó hír, hogy nagy valószínűséggel vállalja a játékot. A hetek óta jó formában védő Kránitzra nagy szükség lesz ma is, ha tudunk könnyű gólokat szerezni és sokáig meccsben maradni, akkor hajlamos a Tatabánya a görcsös játékra. Több kiscsapat is így tudott velük az utolsó percekig meccsbe maradni. Mi is erre készülünk, ehhez viszont feltétlenül kell a szurkolók támogatása is!